Haber

Kuzey Irak’ta terör hedeflerine hava saldırısı düzenlendi

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyinde teröristlere yönelik düzenlenen hava operasyonunda toplam 12 hedefin imha edildiğini, çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Sorumlu teröristlerin de aralarında bulunduğu Kuzey Irak’ın Gara ve Kandil bölgelerinde terör örgütünün kullandığı mağara, sığınak, sığınak ve depolardan oluşan toplam 12 objenin imha edildiği belirtildi.

Operasyonda, PKK/KCK ve diğer terör unsurlarının etkisiz hale getirilerek Irak’ın kuzeyinde halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarının bertaraf edilmesi ve sınır güvenliğinin sağlanması; Birleşmiş Milletler Şartı’nın 51. maddesinden doğan hukuki savunma hakkı doğrultusunda düzenlendiği bildirildi.

Birçok teröristin operasyonlarda maksimum yerli ve ulusal mühimmat kullanılarak etkisiz hale getirildiğini belirterek, “asil ulusumuzun kalbinden kaynaklanan Türk Silahlı Kuvvetleri, hayatta kalma ve güvenlik için kararlılık ve kararlılıkla savaşmaya devam edecektir. Geçmişte olduğu gibi, tek bir terörist kalmayana kadar ülkemizin ve milletimizin, “Bu operasyonlar sırasında masum sivillere, dost unsurlara, tarihi ve kültürel varlıklara ve çevreye zarar verilmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu